BS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Petrus Bosman | ZA | Jan Van Riebeeck Primary | No | - |
[2] | Olof Poggenpoel | ZA | Laerskool Park | No | - |
[3] | Evan Schoeman | Curro Durbanville | No | - | |
[4] | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | No | - |
- | Matvei Kalinka | RU | Edgemead Tennis Club | No | - |
- | Calum Lewis | Fish Hoek Tennis Club | No | - | |
- | Stefan Steenkamp | ZA | Kenridge Tennis Club | No | - |
- | Malherbe Louw | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Gustav Pansegrouw | ZA | Jan Van Riebeeck Primary | No | - |
- | Alexander Rau | ZA | Jan Van Riebeeck Primary | No | - |
- | Jean Mostert | PAARL BOYS PRIMARY SCHOOL | No | - | |
- | Milan van Eeden | ZA | Constantia Tennis Club | No | - |
- | Stephanus Malherbe | Durbanville Primary School | No | - | |
- | Dehan van Deventer | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
- | Mick Rupprath | DE | anthony harris tennis academy | No | - |
- | Israel Dowie | NA | anthony harris tennis academy | Yes | Conner Maree |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Conner Maree | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-02-21 3:15pm | A1 | UCT - Court 1 |
Petrus Bosman [1]
|
Gustav Pansegrouw
(Ret.)
|
6-0, 2-0 Retired |
2020-02-21 3:15pm | A2 | UCT - Court 2 |
Stefan Steenkamp
|
Matvei Kalinka
|
7-5, 6-3 |
2020-02-21 3:15pm | A3 | UCT - Court 3 |
Evan Schoeman [3]
|
Calum Lewis
|
6-0, 6-1 |
2020-02-21 3:15pm | A4 | UCT - Court 4 |
Jean Mostert
|
Alexander Rau
|
6-0, 6-0 |
2020-02-21 3:15pm | A5 | UCT - Court 5 |
Mick Rupprath
|
Malherbe Louw
|
6-1, 6-2 |
2020-02-21 3:15pm | A6 | UCT - Court 6 |
Stephanus Malherbe
|
Reuben Lerm [4]
|
3-6, 3-6 |
2020-02-21 3:15pm | A7 | UCT - Court 7 |
Dehan van Deventer
|
Milan van Eeden
|
6-1, 6-1 |
2020-02-21 3:15pm | A8 | UCT - Court 8 |
Israel Dowie
|
Olof Poggenpoel [2]
|
6-0, 6-2 |
2020-02-22 8:00am | A9 | UCT - Court 1 |
Petrus Bosman [1]
|
Stefan Steenkamp
|
5-7, 6-4, 4-10 |
2020-02-22 8:00am | A10 | UCT - Court 2 |
Evan Schoeman [3]
|
Jean Mostert
|
3-6, 1-6 |
2020-02-22 8:00am | A11 | UCT - Court 3 |
Mick Rupprath
|
Reuben Lerm [4]
|
2-6, 6-3, 10-8 |
2020-02-22 8:00am | A12 | UCT - Court 4 |
Dehan van Deventer
|
Israel Dowie
|
3-6, 3-6 |
2020-02-22 10:30am | A13 | UCT - Court 1 |
Stefan Steenkamp
|
Jean Mostert
|
1-6, 1-6 |
2020-02-22 10:30am | A14 | UCT - Court 2 |
Mick Rupprath
|
Israel Dowie
|
7-6(4), 6-4 |
2020-02-23 9:15am | A15 | UCT - Court 1 |
Jean Mostert
|
Mick Rupprath
|
6-4, 6-1 |
2020-02-23 9:15am | B1 | UCT - Court 2 |
Stefan Steenkamp
|
Israel Dowie
|
1-6, 0-6 |
2020-02-22 10:30am | C1 | UCT - Court 3 |
Petrus Bosman [1]
|
Evan Schoeman [3]
|
2-6, 3-6 |
2020-02-22 10:30am | C2 | UCT - Court 4 |
Reuben Lerm [4]
|
Dehan van Deventer
|
1-6, 6-7 |
2020-02-23 9:15am | C3 | UCT - Court 3 |
Evan Schoeman [3]
|
Dehan van Deventer
|
1-6, 6-3, 10-3 |
2020-02-23 9:15am | D1 | UCT - Court 4 |
Petrus Bosman [1]
|
Reuben Lerm [4]
|
0-6, 0-6 |
N/A | E1 | UCT - Court 5 |
Gustav Pansegrouw
(Did not play)
|
Matvei Kalinka
|
Walkover |
2020-02-22 8:00am | E2 | UCT - Court 6 |
Calum Lewis
|
Alexander Rau
|
6-4, 4-6, 10-4 |
2020-02-22 8:00am | E3 | UCT - Court 7 |
Malherbe Louw
|
Stephanus Malherbe
|
0-6, 6-4, 8-10 |
2020-02-22 8:00am | E4 | UCT - Court 8 |
Milan van Eeden
|
Olof Poggenpoel [2]
|
0-6, 0-6 |
2020-02-22 10:30am | E5 | UCT - Court 5 |
Matvei Kalinka
|
Calum Lewis
|
6-2, 6-2 |
2020-02-22 10:30am | E6 | UCT - Court 6 |
Stephanus Malherbe
|
Olof Poggenpoel [2]
|
2-6, 6-7(4) |
2020-02-23 9:15am | E7 | UCT - Court 5 |
Matvei Kalinka
|
Olof Poggenpoel [2]
|
1-6, 0-6 |
2020-02-23 9:15am | F1 | UCT - Court 6 |
Calum Lewis
|
Stephanus Malherbe
|
1-6, 1-6 |
2020-02-22 10:30am | G2 | UCT - Court 8 |
Malherbe Louw
|
Milan van Eeden
|
6-0, 6-1 |
2020-02-23 9:15am | G3 | UCT - Court 7 |
Alexander Rau
|
Malherbe Louw
|
0-6, 0-6 |